طرح حامی چه تسهیلاتی برای متقضیان دارد؟

وقتی به سایت موسسه حامی به نشانی  haamee.orgسر می‌زنید، هر اطلاعاتی که در مورد ساختار موسسه، حامیان و هیأت مدیره، برگزیدگان قبلی، تسهیلات و آیین‌نامه‌ها و… بخواهید در دسترس است. تسهیلات موسسه فقط مختص رشته‌های علوم انسانی است و شامل چهار مورد می‌شود که از زبان مدیرعامل موسسه، دکتر جوشقانی به شرح زیر است:

  • بورسیه تحصیلی تا سقف ۳۵ هزار دلار برای سال اول تحصیلی و برای افراد مستعدی که در رشته‌های علوم انسانی از دانشگاه‌های برتر موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا شوند؛ دلیل سال اول هم این است که اگر فرد واقعا توانمند باشد، خودش برای سال‌های بعد می‌تواند بورسیه پیدا کند و سعی شده منابع در دسترس موسسه، به افراد بیشتری اختصاص داده شود. مهلت ثبت‌نام این بورسیه تا ۱۵ فروردین است.
  • کمک‌هزینه فرصت مطالعاتی به دانشجوهای مقطع دکترا در رشته‌های علوم انسانی که در داخل کشور تحصیل می‌کنند تا سقف ۱۰ هزار دلار؛ مهلت ثبت نام این طرح تا ۱۵ اردیبهشت است.
  • کمک‌هزینه برای شرکت در همایش‌های بین‌المللی، مدارس تابستانی یا زمستانی که می‌تواند برای دانشجوها آموزنده و مفید باشد تا سقف هزاردلار؛ مهلت ثبت‌نام این کمک‌هزینه تا ۱۵ اسفند است.
  • کمک هزینه تأمین مسکن تا دوسال و تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم انسانی از صد دانشگاه برتر که قصد بازگشت به کشور را دارند؛ دلیل این کار هم این است که این افراد هنگام بازگشت مشکل نقدینگی دارند و هنوز شغل مناسب پیدا نکرده‌اند و منابع کافی در اختیار ندارند. موسسه مسکن را برای آنها تأمین می‌‎کند ولی بعد از دوسال باید شغل مناسب را پیدا کرده و شروع به بازپرداخت کرایه مسکن خود کنند که البته این بازگشت بدون ‌بهره خواهد بود. مهلت ثبت‌نام این طرح تا ۲۰ شهریور است.

تمام تسهیلات موسسه به‌صورت رقابتی به افراد تخصیص داده می‌شود. افراد متقاضی باید طبق آیین‌نامه‌های موسسه، مدارک و سوابق خود را ارسال کنند و براساس این آیین‌نامه‌ها، امتیازهای افراد مشخص شده و سپس با نفرات برگزیده بر اساس امتیازشان، مصاحبه می‌شود تا افراد نهایی برای اختصاص تسهیلات انتخاب شوند. به‌عنوان مثال، در سال ۲۰۱۸ میلادی، دو دوره بورسیه تحصیلی برگزار شده که در هر دوره از حدود ۵۰ نفر متقاضی، ۴ نفر انتخاب شده‌اند.

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.