برای قسمت‌ ویژه‌ دورهمی سریال Friends

تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند

۶ خرداد (۲۷ می) برای هواداران سریال فرندز روز خاصی بود. از زمان پایان این سریال در سال ۲۰۰۴ تا همین چند روز پیش، هواداران سریال چشم‌انتظار قسمت جدیدی از سریال محبوب‌شان، حتی برای ۱ قسمت بودند و حتی تکذیب‌های پشت‌سرهم از سوی بازیگران، مدیران اجرایی و تولیدکنندگان سریال هم امید آن‌ها را ذره‌ای کم نکرده‌ بود. تا اینکه سال گذشته خبر رسید که برادران وارنر قصد دارند تا یک قسمت ویژه با حضور تمام بازیگران سریال را تولید کنند؛ خبری که مثل بمب برای جامعه‌ هواداری سریال بود و حالا، بعد از نزدیک به ۱۷ سال، قسمت ویژه فرندز اینجاست.

همانطور که از ماه‌ها قبل مشخص شده بود، این قسمت که نام رسمی Friends The Reunion را گرفته، قرار نبود دنباله‌ای بر داستان ۶ شخصیت اصلی سریال باشد و صرفا یک دورهمی گرم و صمیمی با حضور بازیگران اصلی و البته سورپرایزهای گاه و بیگاه شخصیت مکمل سریال (مثل آقای هکلز و جنیس) است. امیدوارم در ادامه باز هم جنگ «ساینفیلد بهتر است یا فرندز» را راه نیندازید و به من خرده نگیرید ولی فرندز حداقل بنا به آمار، میراثی را بر جای گذاشت که بعد از ۲ دهه هنوز هم سریال کمدی‌ای به پایش نرسیده و اگر کمی به آمار تماشای سریال که از سوی جیمز کوردون (مجری برنامه) اعلام می‌شود دقت کنید، مغزتان سوت خواهد کشید. میانگین ۲۵ میلیون تماشاگر در هر قسمت، ۵۲ میلیون بیننده قسمت نهایی، و تماشای ۲۰۰ بیلیونی سریال در پلتفرم‌های مختلف، تنها بخشی از این داده‌های عجیب‌وغریب است.

این قسمت که حدودا ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان دارد، مروری بر لحظات شیرین این سریال است که بازیگران بر روی استیج خود سریال به مرورش می‌پردازند؛ از در رفتن شانه مت له‌بلانک در قسمت «وقتی هیچ‌کس آماده نیست» تا شوخی‌ها و سوتی‌هایی که بر روی صحنه رخ داده است. و در این بین، اگر خیلی حواس‌تان به متیو پری و حال بدش نباشد، حداقل یکی دوباری لبخند بر لبان‌تان می‌نشیند. در کنار این گفت‌وگوی گرم و شیرین ۶ نفره که به وضوح بهترین بخش‌های این قسمت است، جیمز کوردون هم به پرسش و پاسخ با اعضا می‌پردازد و در خلال این صحبت‌ها هم افراد مختلف، از مردم عادی در هند تا دیوید بکام، از تأثیر فرندز بر زندگی‌شان می‌گویند. و در نهایت هم تولیدکنندگان سریال در بخش‌هایی شبه‌مستند، از نحوه ساخت سریال و انتخاب بازیگران روایت می‌کنند.

قسمت ویژه فرندز، شاید به نوعی خداحافظی با ایده ادامه داستان چندلر، مانیکا، فیبی، راس، ریچل و جویی در قالب سریال یا فیلم باشد و احتمالا اگر شما هم با این سریال زندگی کرده باشید، مثل کورتنی کاکس در تمام طول قسمت اشک‌تان در‌می‌آید، ولی در کنار این‌ها این تک‌قسمت مرور تمام خاطرات شیرینی‌ست که این ۶ نفر برایمان ساختند. ۶ نفری که به قول خودشان، پای یکدیگر می‌مانند، تا زمانی که مرگ آن‌ها را از هم جدا کند.

توسط علیرضا اسماعیلی

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.