کالچر تا نکست یِر

در دنیایی که برخی متخصصان داخلی به ساختار انتخابات آمریکا خرده می‌گیرند، استقلال هفته اول لیگ را می‌برد و مسئولان دانشگاه در جشن ورودی‌ها اعلام نمی‌کنند که از ۱۰۰ نفر کنکور، ۹۰ و چند  نفر شریف انتخاب اول‌شان بوده، طبعا انگلیسی هم در حد اکمل در همه‌جای شریف و به‌ویژه فضای کالچرش پاس داشته می‌شود. تصمیم گرفتیم در این ستون برنامه‌های مهم دانشگاه را تا سال آینده معرفی کنیم:

  • شریف اِلِکشِن: برنامه‌ای حول تحلیل انتخابات آمریکا و بررسی نظریه «سگ زرد، برادر شغال» با حضور متخصصان این حوزه و بررسی علل موفقیت روزافزون ما در برگزاری انتخابات پرشورتر و تحلیل کمی درد زایمان ابرقدرت جهانی حین برگزاری یک انتخابات ساده. اینکه چرا اسم برنامه «شریف انتخابات» نیست، بر همگان واضح است، چون انتخابات برای آمریکا بوده و باید اسمش هم شبیه آنها باشد. پس چرا شریف اسمش هست؟ چون شریفی‌ها خیلی توییت و تحلیل ارائه داده‌اند.
  • شریف رایتینگ: برنامه تخصصی نحوه توییت‌زنی با تکیه بر استفاده از کلمات اضافه، ویرگول، ایموجی‌های رنگارنگ و ترجیحا فاقد محتوای خاص. در پایان این دوره شما خواهید توانست توییتی بزنید که ریپلای‌های آن بیشتر از خود توییت لایک بخورد. در این مورد هم علت انگلیسی بودن عنوان برنامه، احترام به جک دروسی، مدیرعامل توییتر اعلام شده است.
  • شریف هالیدی: ویژه برنامه عید دانشگاه. قرار است برای این برنامه از چهره‌های شاخص و سلبریتی روز دعوت به عمل آید ولی ممکن است با وجود تذکرات قبلی، مدعو برنامه همان روز میلش به شریف نکشد و ملتی را در وی‌کلاس منتظر نیامدنش بگذارد. اسم برنامه هم به افتخار ورودی‌های جدید که با هالیدی محشور هستند، این‌طور انتخاب شده است.
  • شریف الکشن ۲: ویژه برنامه انتخابات ۱۴۰۰ ایران. اصلاح‌طلبان برای این دوره از انتخابات وعده‌های بزرگی مثل پخش مجدد برنامه ۹۰، پخش ربنای مرحوم شجریان و برداشتن دیوار بین بچه‌های برق و هوافضا را داده‌اند. وقتی پرسیدیم چرا این یکی اسمش خارجی‌ست، به ما پاسخ دادند که «وای ایران نو؟»
  • شریف هِلو: برنامه استقبال از ورودی‌های ۱۴۰۰ دانشگاه. مسئول این برنامه تنها ۹ سال سن دارد و مسئولان گفته‌اند با این انتخاب قصد دارند دایره فعالین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه را گسترش بدهند و حتی از کودکی آنها را برای این‌گونه فعالیت‌ها گرم کنند. تقویت زبان ورودی‌ها و تشابه شریف به هلو علت انتخاب اسم برنامه عنوان شده است.
توسط علیرضا اسماعیلی

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.