تا جنون فاصله‌ای نیست از اینجا که منم

نشسته‌ام به CW نگاه میکنم، دریچه آه می‌کشد، تمرین سری یازدهم تو از کدام راه می‌رسی؟ خیال ندیدنت چه دل‌پذیر بود، جوانی‌ام در این امید پیر شدد.

احتمالا این جمله را شنیده باشید که «بله من درک می‌کنم که در شرایط سختی به خاطر کرونا هستیم» و لبخندی بر روی صورت‌تان نشسته باشد، اما با شنیدن «ولی ما باید درس را ادامه بدهیم و شما هم باید ددلاین‌ها را رعایت کنید» یکی دوبار کائنات را مورد عنایت قرار داده‌اید.

همانطور که به تعداد آدم‌ها راه هست برای رسیدن به خدا، به تعداد استادان هم راه هست برای درس دادن به دانشجوها. در دوره کرونا برای برگزاری کلاس‌های مجازی، چند تاکتیک و تکنیک اعمال شد تا دانشجویان را در جریان درس نگه دارند:

  • تکنیک شمربن‌ذی‌الجوشن: در این روش شما هر هفته یک تمرین برای دانشجویان ارسال می‌کنید و در هر تمرین، هفت هشت سوال قرار می‌دهید اما ظرافت کار آنجاست که با درنظرگیری حالات مختلف جواب شما ۸۹ سوال را به دانشجویان تحمیل کرده‌اید. همچنین شما می‌توانید این تکنیک را با تکنیک پیش‌خوانی ترکیب کنید و از فصل‌های آینده هم برای زخمی‌کردن دانشجویان بهره ببرید.
  • تکنیک هزاردستان: در این تکنیک برای امتحان میان‌ترم به دلیل مجازی بودن آن، وقت امتحان را نصف می¬کنید و حداقل سه چهار برابر دوران قدیم، سوالات را زیاد می‌کنید. به هر حال دانشجو وظیفه‌اش درس خواندن است و دستش باید تند باشد.
  • تکنیک play back: به جای فرستادن وویس ضبط‌شده برای دانشجویان، لینک کلاس را برایشان ارسال کرده و در تایم کلاس برایشان صدای ضبط شده را پلی می‌کنید.
  • تکنیک مرد دلواپس: با تعطیلی فیزیکی دانشگاه و برقراری قرنطینه، از آنجایی که دانشجویان وقت بسیار زیادی دارند، دلواپس می‌شوید که نکند شیطان گول‌شان بزند و وقت‌شان را هدر دهند. پس تا می‌توانید لود درس را زیاد می‌کنید که به صراط مستقیم هدایت شوند.
  • تکنیک استاد مشتاق: در این تکنیک استاد با اینکه درسش تمام شده ولی مشتاقانه تلاش می‌کند که حتما برای آن بازه تعیین‌شده هم یک چیزی ارائه کند که حتما عریضه خالی نماند. به هر حال دانشجو کارش چیست؟ آباریکلا، درس خواندن.
  • تکنیک شکارچی شنبه: در این تکنیک رئیس مذکور هرهفته می‌آید و هرطور شده می‌خواهد شنبه عادی‌ای که قولش داده بود را به زور عملی کند. هر هفته هم علی برکت الله یک‌شنبه را برای بازگشایی دانشگاه تعیین می‌کند.
توسط رضا علیپور

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.