زندان دنیای مومن است

در برهه حساس کنونی که مام میهن به عقد ناپدری منحوسی به نام کرونا درآمده و سربازان گمنام مستضعف‌پرور و سرداران نام‌آشنای مستعان‌ساز، در تکاپو برای سقط جنین این وصلت نامیمون (ارتباطی با اجداد داروین ندارد) هستند، مع‌الاسف، برخی از جوانانِ خام و برج‌ِدموکراسی‌نشین ما در دانشگاه صنعتی، به دلیل عدم برخورداری از سواد رسانه‌ای، بر موجِ شبکه‌های معلوم‌الحالی چون ADSL و FIVB سوار و به مسأله نه‌چندان مهم دستگیریِ (در فرهنگ دهخدا به معنای کمک است) هم‌کلاسی‌هایشان معترض شده‌اند. لذا بر آن شدم که قلم مجاهد را از پر شال برگرفته و به منظور تنویر افکار عمومی و خصوصی، آن را بر کاغذ رقصانده و به شرح فواید حبس بپردازم.

نخستین موضوع شایان توجه، تفاوت آشکار وضعیت هوای خیابان آزادی و منطقه سعادت‌آباد است. بازداشت دانشجو و انتقال وی از شریف به اوین باعث می‌شود که ریه‌های سرب‌اندودش با طعم ناب اکسیژن آشنا گردند و از خطر ابتلا به سرطان نجات یابند. کادر زحمتکش درمانی ندامتگاه نیز در صورت لزوم به یاری دستگاه تنفسی عزیزانِ دربند (از ییلاقات تهران بزرگ) خواهند شتافت.

دومین مطلب حائز اهمیت، حل معضل کیفیت و کمیت نامناسب غذای دانشجویان به مدد صدور حکم جلب برای ایشان است. آنها که همواره به ضعف‌ِ‌ران‌داشتنِ (نه زعفران) چلومرغ سِلف و دشواری برقراری ارتباط میان باقلا، پلو و گوشت گاو معترض هستند، تحت تأثیر برخورد ملایم و برادرانه بازپرس‌ها که در صدد نوشاندن ساندیس هویج به آنان جهت افزایش بصیرتشان‌اند، دست به اعتصاب از خوردن و آشامیدن می‌زنند و دیگر بابت این مبحث، آب در دل‌شان تکان نمی‌خورد.

رفع مشکل شوم بی‌کاری، از سایر نفع‌های زندان برای علم‌جویانِ محبوس به شمار می‌رود، چرا که فرد مذکور با وعده سر خرمن عفو و رهایی، به آبیاری بذرِ نخودسیاهِ امید مشغول گشته و با این ترفند بکر، سرِ کار خواهد رفت. البته لازم به ذکر است که به علت نیاز مبرم به پاپوش برای این عزیزان، بازار کسب‌وکار کفاشان گرامی نیز رونق خواهد یافت.

کلاه خودتان را قاضی و لنگه چپ جورابتان را دادستان کنید! آیا هر طالب آگاهی، برای آنکه از گُل قالی، کمتر نباشد، نباید به شکوفایی بر دار و نورده‌شدن زیر پوتین، تن بدهد؟ لکن با همه این اوصاف، اگر خواهان این سعادت نیست، چه بهتر که به جای المپیاد، در بخش‌های دیگرِ نجوم مانند حقوق یا املاک فعالیت کند!

توسط فرزاد فتوحی

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.