اقدامات دانشگاه MIT در مقابله با ویروس کرونا

آسمان هرجایی همین رنگ است؟

شما همین‌طور تصادفی هم یکی از مسئولان دانشگاه را صدا کنید که آدرس معاونت پژوهشی را بپرسید، قطعا به شما یادآور می‌شوند که شریف، MIT ایران است. آن‌هایی هم که اعتماد به نفس، روحیه استکبارستیزی و انگیزه «کاخ سفید را حسینیه می‌کنیم» بیش‌تری دارند، می‌گویند که MIT، شریف آمریکاست.
این روزها که نشسته‌ایم کنج خانه و حواس‌مان نیست که اصلا امروز چندشنبه است، قاعدتا کسی یادش نمی‌آید که آن یک هفته منجر به این وضعیت چطور گذشت؛ به‌ویژه به خوابگاهی‌ها. اما قبل از این‌که از فرصت بیکاری ایام برای به‌دست‌گرفتن جمع‌های فامیلی استفاده کنید و بگویید که خارجه این‌طور نیست و آن‌ها جور دیگر مدیریت می‌کنند، بد نیست به اقدامات دانشگاه MIT برای مقابله با کرونا نگاهی بیندازید.
دانشگاه MIT صفحه‌ای را برای گزارش جدیدترین اطلاعیه‌ها درباره اقدامات لازم دربرابر این بیماری طراحی کرده و آن را روزانه به‌روز می‌کند. خلاصه‌ای از محتوای این صفحه را می‌توانید در ادامه این متن بخوانید. اگر هم دل‌تان می‌خواهد خودتان نگاهی به قضیه بیندازید به لینک زیر مراجعه کنید:
web.mit.edu/covid19
 
کلاس‌ها
تمام کلاس‌ها در هفته ۱۶ تا ۲۰ مارس تعطیل است. از آن‌جا که هفته بعدش هم تعطیلات بهاری است، اعضای هیئت‌علمی و استادها دو هفته زمان دارند که اقدامات لازم برای جابه‌جایی به آموزش آنلاین را انجام دهند.
آموزش آنلاین – که همین الان هم برای برخی کلاس‌ها انجام می‌شود – از ۳۰ مارس برای تمامی کلاس‌ها شروع خواهد شد و تا انتهای ترم ادامه پیدا خواهد کرد.
 
خوابگاه‌های دانشجویان کارشناسی
دانشجویان کارشناسی بعد از تعطیلات بهاری نباید به دانشگاه بازگردند. آن‌هایی که به هرشکل در خوابگاه‌های دانشگاه اقامت دارند، باید از همین شنبه ۱۴ مارس جمع‌کردن وسایل و ترک خوابگاه را شروع کنند و تا سه‌شنبه ۱۷ مارس باید خوابگاه را ترک کرده باشند.
البته دانشجویان می‌توانند با پُرکردن فرمی از این قاعده مستثنی شوند.
 
کارکنان
تا این لحظه کارکنان باید برای کار به دانشگاه بیایند و طبق شرایط معمول به کارشان بپردازند، مگر این‌که بیمار شده باشند.
 
مسافرت بین‌المللی
مسافرت بین‌المللی حمایت‌شده از سوی MIT برای اعضای هیئت علمی، دانشجویان، دانشجویان فوق دکتری و کارمندان لغو می‌شود.
 
مسافرت داخلی
ما شدیدا همه را به تعویق مسافرت‌های غیرضروری شخصی خود تشویق می‌کنیم.
 
رویدادها
تمام رویدادهای با بیش از ۱۵۰ نفر باید تعویق یا لغو شده یا به صورت آنلاین برگزار شود و از تاریخ جمعه ۱۳ مارس، تمام فعالیت‌های گروهی دانشجویان کارشناسی و فعالیت‌های خوابگاه‌ها، مستقل از تعداد شرکت‌کنندگان لغو می‌شود.
 
بازدیدکنندگان
بازدیدکنندگان از کشورهایی که CDC آن‌ها را در وضعیت شیوع COVID-19 قرار داده، نمی‌توانند به دانشگاه بیایند، مگر دوره خودقرنطینگی ۱۴ روزه را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند.
 
این صفحه هرروز به‌روزرسانی می‌شود. برای مثال در به‌روزرسانی ۱۱ مارس این صفحه جزئیاتی پیرامون استثنائات از قواعد فوق و وضعیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی ذکر شده است. طبق این به‌روزرسانی، دانشجویان کارشناسی که به علت مشکلات ویزا نگران بازگشت‌شان به دانشگاه هستند، آن‌هایی که کشورشان به شدت درگیر بیماری COVID-19 است یا آن‌هایی که بنا بر شرایط خانه یا کشورشان، رفتن به خانه برایشان امن نیست یا اصلا خانه‌ای ندارند می‌توانند برای ماندن در خوابگاه دانشگاه درخواست دهند.
همچنین دانشجویانی که برای برگشت از دانشگاه با مشکلات مالی مواجه خواهند شد نیز می‌توانند برای دریافت یاری از دانشگاه، این مورد را به اطلاع دانشگاه برسانند. دانشگاه MIT از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که هم‌اکنون در پردیس دانشگاه مشغول هستند، نمی‌خواهد که آن‌جا را ترک کنند ولی آن‌هایی را که می‌توانند به جابه‌جایی به مکانی خارج از دانشگاه یا کار از راه دور تشویق می‌کند.
در انتهای این صفحه نیز برخی از سوالات متداول دانشجویان پاسخ داده شده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به درخواست از دانشجویانی که امکانات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری برای شرکت در کلاس‌های آنلاین را ندارند برای تماس با دفتر مشخصی از دانشگاه اشاره کرد.
 
دانشگاه MIT همچنین دو صفحه مختص به سؤالات متداول درمورد COVID-19 و خودقرنطینگی طراحی کرده و در اختیار دانشجویان قرار داده است:
 
به علاوه از همه اعضای خانواده MIT خواهش شده که به سامانه MIT Alert بپیوندند که در شرایط اضطرار، از طریق راه‌هایی چون پیامک، پیام صوتی، ایمیل و/یا … ایشان را از خطر آگاه کند.

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.