داغدار دوستانمان هستیم اما فرصت‌طلبی و تفرقه‌افکنی را هرگز برنمی‌تابیم

هزار امضا از طرف فارغ‌التحصیلان

جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه در رابطه با حوادث اخیر کشور بیانیه‌ای نوشته‌اند که امضای هزار دانش‌آموخته شریف را پای خود دارد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها برای مردم ایران به کندی یک عمر می‌گذرد. زمستانی سرد، پر از داغ‌هایی سخت و جانکاه. هنوز از شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی قلب‌های همه آکنده از درد بود که فاجعه کرمان اتفاق افتاد و هنوز با آن کنار نیامده بودیم که سقوط اندوهناک و غم‌انگیز هواپیما، دوباره داغ‌دارمان کرد.

در این میان اما خروش اقیانوس عاشقان در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی، دل‌ها را به هم پیوند داد و مرهم کوچکی بر زخم‌های مردم بود. راز این حضور کم‌نظیر را باید در شخصیت حاج قاسم سلیمانی جست‌وجو کرد؛ کسی که در نهایت بندگی در مقابل پروردگار، سینه‌اش مالامال از عشق و عطوفت به مردم، و در همان حال، قلبش آکنده از خشم و نفرت از استکبار جهانی بود. او قطعا یکی از نشانه‌های الهی بین ما و تفسیر آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» بود که توانست از مردمی با گرایش‌ها و گویش‌های مختلف، نه تنها در ایران که در بسیاری از کشورهای منطقه دلربایی کند.
این دقیقا همان چیزی بود که دشمن خون‌خوار و مستکبر، یعنی آمریکا تحمل آن را نداشت. همانطور که تحمل آزادی و استقلال کشورهای منطقه را نداشت و تحمل رفاه مردم ایران را نداشت و تحمل پیشرفت علمی و حتی تحمل دانشمندان و دانشگاه‌های ما را نداشت، تا جایی که همین دانشگاه شریف را تحریم کرد و برای اساتید و دانش‌آموختگانش انواع محدودیت‌ها و فشارها را رقم زد. آمریکا سعی کرد این‌ها را از ما بگیرد اما یک چیز را هرگز نتوانست، و آن هم آزادگی و احساس شخصیت ما بود، چون ما در مکتب سیدالشهداء(ع) آموخته‌ایم که تن به ذلت ندهیم و آنچه خود داریم از بیگانه تمنا نکنیم.

همین آموزه عاشورایی بود که این ایمان و جسارت را به دلاور مردان ایران و میراثداران به حق حاج قاسم سلیمانی داد که با هدف قرار دادن پایگاه عین‌الاسد بغداد سیلی سختی به آمریکایی‌ها بزنند و غرور پایمال شده ملت ایران را برگردانند. همه می‌دانیم آمریکای مستکبر که برای جنایت‌های خود حد و مرزی نمی‌شناسد، در صورت عدم دریافت پاسخ، بی‌تردید با گستاخی و وقاحت بالاتری علیه ملت شریف ایران اقدامات جنایت‌آمیز بعدی خود را رقم می‌زد.

اما بواسطه یک اشتباه در میانه نبرد، دوستان و هم‌دانشگاهی‌های عزیزمان و دیگر هم‌وطنان خود را از دست دادیم. جگرهای ما از این اتفاق سوخته و دل‌هایمان شرحه شرحه است. دوست داشتیم هرگز این روزها را نمی‌دیدیم و مصرانه و مجدانه خواهان برخورد قاطع با همه مقصران احتمالی این مصیبت جانکاه هستیم.

اما در عین حال باور نداریم کسی صرفاً از روی دلسوزی یا عزاداری یا اعتراض، آتش کینه بر مقدسات مردم و ارکان این نظام و انقلاب بگشاید و تخم نفاق بین مردم بپاشد و تیغ تهمت و توهین بر پاسداران انقلاب، شهدا و به خصوص شهید مظلوم، حاج قاسم سلیمانی بکشد. دانش‌آموختگان شریف هم داغدار عزیزان خود هستند، هم خود را پشتیبان و همراه میلیون‌ها مردم سوگوار ایران در دفاع از میهن عزیزمان در برابر دشمنی‌ها می‌دانند.
ما ضمن تسلیت به خانواده‌هایی که جگرگوشه‌های خودشان را در این حادثه از دست دادند، از خداوند بزرگ طلب آمرزش و رحمت بیکران بر همه کسانی که در این مدت از میان ما رفتند، به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف را داریم.

جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف

 

اسامی امضاکنندگان را از اینجا یا اینجا می‌توانید ببیند.

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

2 نظر

  1. دانشجو شریف می گوید

    از طرف خودتون بیانیه بدین نه همه دانشجوهای شریف

    1. دانشجو شریف می گوید

      ای کاش بقیه دانشجوهای شریف هم حق امضا جمع کردن و بیانیه دادن داشتن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.