بسکتبال دانشکده‌ای شریف به کجا رسید؟

سه کشته بدون خون‌ریزی در بسکتبال

بازی حساس است. هر چه کامپیوتر می‌زند، می‌رود و هر چه هوافضا-صنایع می‌زند، حلقه ناز می‌کند تا آن که به دو دقیقه پایانی می‌رسیم. دوباره یادمان می‌آید که بازی‌های دانشکده‌ای بسکتبال، نه باکیفیت‌ترین ولی حساس‌ترین مسابقات جهان است!

مسابقات بسکتبال دانشکده‌ای امسال (۹۸-۹۹) به قسمت‌های حساس خود رسیده است. دیروز عمران مطابق پیش‌بینی به سادگی شیمی را از پیش رو برداشت تا در نیمه‌نهایی حریف فارغ‌التحصیلان شود، اما بازی دوم از جنس بازی‌های مقدماتی نبود. هوافضا-صنایع باتجربه و مدعی به مصاف کامپیوتر جوان و متحد رفت و در سالن جباری خاطره ساخت.

هر دو تیم غایبان بزرگی داشتند؛ هوافضا برادران آماده صحیح‌النسب را نداشت و کامپیوتر آرمین سعادت را. تا پایان وقت سوم همه چیز پایاپای بود ولی وقت چهارم یک نمایش پرفراز و نشیب بود که نقش اول آن دو ورودی جدید در دو تیم بودند.

ستاره‌های تازه‌وارد می‌درخشند

امیرصدرا عبداللهی شخصیت جذاب ولی خاکستری کوارتر آخر بود. ورودی جدید گرگانی کامپیوتر تا ۳ دقیقه پایانی بازی هر وقت اراده کرد به حلقه رسید و در هر شرایطی شوت زد، امتیاز را برای زردپوشان CE به همراه داشت. این در حالی بود که محمدعلی اختردانش، کاپیتان دانشگاه در تیم مقابل هر چه زد به در بسته خورد و دیگر توانی برایش نمانده بود تا اینکه یک ورودی جدید دیگر، این بار آبی‌پوش، حق خودش را از بازی گرفت.

پویا پیله‌چی، ورودی ۹۸ قزوینی مواد کسی بود که در دو دقیقه پایانی جواب رفیق خوابگاه و رقیب مسابقه‌اش را داد. در حالی که کامپیوتر در دو دقیقه آخر ۱۰ امتیاز از آبی‌پوشان پیش بود، با دفاع پرس تمام زمین هوافضا-صنایع اشتباهات کامپیوتر بالا رفت. سپس یک سه‌امتیازی اختردانش و دو اقدام دو امتیازی موفق پیله‌چی اختلاف را به سه امتیاز رساند و بالاخره در حالی که ۳ ثانیه به پایان بازی مانده بود، پویای تازه‌وارد در گوشه زمین صاحب توپ شد و یک تیر سه‌امتیازی دوشعبه بر قلب کامپیوتر و سکوی شلوغ هوادارنش نشاند و بازی را در وقت قانونی در عدد ۷۷ برابر کرد.

در وقت اضافه اول هم این تیم باتجربه هوافضا-صنایع بود که بازی را در اختیار گرفت و در نهایت با نتیجه ۹۰-۸۵ از سد زردپوشان جسور کامپیوتر گذشت و حریف برق-مکانیک در نیمه نهایی شد.

برو تو اتاقت، در رو هم ببند

درخشش آبی‌پوشان شاید دلیل اصلی پیروزی بود، ولی بازی یک نقطه عطف داشت. اعتراض‌های بازیکنان کامپیوتر به چند رأی داوران و سخت‌گیری غیرعادی دو داور بازی در مواجهه با این اعتراضات بود. شاید بتوان گفت ورق بازی با سخت‌گیری‌های بی‌مقدمه داوران برگشت که پشت سر هم علیه بازیکنان کامپیوتر تکنیکال فول اعلام کردند و تمرکز این تیم را از بین بردند. کار به جایی رسید که حتی صدرای ورودی جدید هم تکنیکال گرفت و از بازی خارج شد و کامپیوتر در وقت اضافه دیگر یال و کوپالی برای شکار نداشت. البته داوری هرگز عمداً به سود کسی نبوده است در سطح شریف ولی سخت بتوان به داوری دیروز نمره قبولی داد. در کل این بازی سه اخراجی داشت، یک بازیکن از هوافضا-صنایع و دو بازیکن از کامپیوتر.

توسط محمد صالح انصاری

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.