طرح پیشنهادی روزنامه شریف برای اردوی ورودی‌های 98

ورودی خود را به ما بسپارید

مقدمه. همان‌طور که خاطرتان مستحضر است، اردوی ورودی‌ها، رُکن رکین برنامه‌های دانشجویان جدیدالتحصیل دانشگاه صنعتی شریف است که در طول سالیان متوالی، مسبوق به سابقه است. این اردو هرساله با استعانت از خداوند متعال و به منظور تحقق‎بخشی به آرمان‌های مجتهدی مرحوم و در سایه الطاف دکتر فتوحی برگزار می‌شود.

اهداف. برای این اردو اهداف پیش‌رو در نظر گرفته شده: ۱٫ توسعه طرز فکر شریفی و فرهنگ امیرکبیرستیزی ۲٫ ایجاد نشاط سالم و آزادی پاک ۳٫ مصرف نیمی از بودجه فرهنگی که به خدا حیف است به این گروه‌های دانشجویی بدهیم!

محل اردو. برای محل اردو، پس از پیش‌بینی‌های انجام شده توسط کارگروه بررسی محل اردو، بندر گواتر را به عنوان مقصد دانشجویان تازه‌وارد شریفی پیشنهاد می‌دهیم. نه قطار می‌رود نه می‌توان با اتوبوس مستقیم رفت. به اندازه کافی برای به هدرزدن بودجه دور است و تا چشم کار می‌کند بیابان است. ملت تا دلشان می‌خواهد فریاد بزنند و رشته‌شان را توی سر یک‌دیگر بکوبند. باتوجه به دمای مزخرف هوا و تعریق فراوان، مسئله اختلاط خودبه‌خود حل می‌شود و اصلا مِیلی برای اختلاط وجود نخواهد داشت.

هزینه‌های اردو. حالا این هزینه‌ها را چه کسی داده و چه کسی کرده؟! خدا کمک می‌کند ان‌شاءالله.

تاریخ برگزاری اردو. اگر ۹ شهریور به سمت بندر گواتر حرکت کنیم، احتمالا ۱۰ شهریور به مقصد می‌رسیم که اول محرم است. چه زمانی بهتر از محرم برای برگزاری اردو. هم می‌توانیم سور و سات را تا حد خوبی کنترل کنیم و هم شب‌ها می‌رویم هیئات مختلف و در هزینه شام صرفه‌جویی می‌کنیم. تازه شاید چون بحث شام است، خود هیئت‌الزهرا نیز بخشی از هزینه را تقبل کند.

سرگروه‌ها و کادر اجرایی. حالا که یک سفره‌ای پهن است، چرا خساست به خرج دهیم؟ چه بسا الان که فکر می‌کنیم، اصلا چرا نباید سال‌بالایی‌ها را اردو ببریم؟ فلذا طرح ۵+۱ را در اردوی امسال اجرا خواهیم کرد. به این شکل که به ازای هر ورودی، ۵ سال‌بالایی در اردو شرکت خواهند کرد که ورودی مذکور را «سال‌بالایی‌پوش» می‌کنند بلکه از برهم‌کنش با دیگر ورودی‌ها در امان بماند.

نقش گروه‌های دانشجویی در برگزاری. بر همگان واضح است که گروه‌های دانشجویی نقش مهمی در فضای دانشگاه دارند و ما به گروه‌های فعالی نیاز داریم. به این منظور، دو شورای ۱۰ و پنج نفره از گروه‌های دانشجویی تشکیل می‌شود که شورای ۱۰ نفره بر شورای پنج نفره نظارت می‌کند و شورای پنج نفره نیز وظیفه سیاست‌گذاری برای شورای ۱۰ نفره را برعهده دارد. بدیهی است این دو شورا هیچ اختیاری در اردو ندارند.

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.