شریف در سال ۲۰۴۰

۵ اسفند

کانون خفت‌گیران شریف با ارائه آثاری از رشادت‌های اعضای خود در بیست سال پیش، نمایشگاهی را در داخل ساختمان ابن‌سینا برگزار کرده است. جلیل جیگردار، دبیر این کانون با اعلام این خبر گفت: بیست سال پیش ما در دانشگاه جایگاهی نداشتیم و با اعضای ما با بی‌احترامی رفتار می‌شد. حتی در دوره‌ای گفتند ما مسئول ناامنی در طرشت هستیم. اما به‌تدریج دانشجویان به ما اعتماد کردند و امروز یکی از ستون‌های شریف هستیم. او با نشان دادن یک تیزی نیم‌متری به خبرنگار ما گفت این ابزاری بوده که خسرو خفت‌کن، بیست سال پیش توانسته بود با آن دانشجویان خوابگاه طرشت ۳ را تهدید کند، اما این روزها ما با طراحی یک اپ می‌توانیم موقعیت دانشجو در اطراف دانشگاه را ببینیم و اشیاء قیمتی او را مشاهده کنیم. وی افزود متاسفانه کل دارایی دانشجوها این روزها فقط یک‌دست لباس است و شرایط اقتصادی موجب شده خیلی از خفت‌گیر‌های ما برای دانشگاه‌های آمیرکا و کانادا اپلای کنند.

 

۶ اسفند

بازارچه لباس‌های زنانه به مناسبت روز «هم‌شیره» در ضلع شمال شرقی دانشگاه از امروز آغاز به کار کرد. هفته پیش هم یک بازارچه به مناسبت روز عروس در جنوب دانشگاه برگزار شده بود. مسئول این بازارچه گفت این رویداد تا روز دختر و بعد از آن تا هفته بزرگداشت مادرشوهر برپا خواهد بود و در آن همه نوع البسه برای خانم‌ها به فروش می‌رسد. وی هدف از برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها را اهمیت دادن به مسائل زنان در جامعه عنوان کرد و گفت ما برای احقاق حقوق زنان در جامعه راهی طولانی در پیش داریم و اینکه تقویم ما ۲۷ روز را به زنان اختصاص داده، نشان‌دهنده نقش بارز زنان در امور اقتصادی و کشورداری است.

 

۸ اسفند

مدیر آموزش دانشگاه اعلام کرد کلیه کلاس‌ها تا روز ۱۰ اسفند حتما دایر خواهد بود و از دانشجویان خواست برای سفر به شهرستان خود پیش از این تاریخ اقدام نکنند. وی که در جمع عده‌ای از سال‌بالایی‌ها سخن می‌گفت، همچنین تاریخ شروع کلاس‌ها پس از عید را نیمه دوم اردیبهشت اعلام کرد و گفت: جیره نان خشک دانشجویانی که غیبت‌شان موجه نباشد، قطع خواهد شد. با توجه به گران بودن بلیت اتوبوس، عده‌ای از دانشجویان باید پیاده به شهر خود بروند که ممکن است هفته‌ها به طول بینجامد. اداره حمایت از قحطی‌زدگان شریف (رفاه سابق) اعلام کرده که ممکن است وامی برای خرید کفش برای این عده از دانشجویان تصویب نماید.

 

توسط شیخ بزول

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.