از دانشجو برای دانشجو

دانشگاه نیویورک: دانشگاه‌ها برای جذب کمک‌های نقدی و غیرنقدی از افراد مختلف برنامه‌های متعددی را اجرا می‌کنند. این برنامه‌ها با توجه به مخاطب و زمان‌بندی آنها و نیز هدف دریافت کمک متفاوت هستند. تنوع برنامه‌ها سبب می‌شود کمک‌ها از کانال‌های مختلف به دانشگاه اعطا شوند. یکی از برنامه‌های جذب کمک نقدی که در دانشگاه نیویورک (NYU) اجرا می‌شود، ۱۸۳۱ FUND نام دارد. ۱۸۳۱ FUND یک موسسه دانشجویی در دانشگاه نیویورک است که با هدف جذب پول برای بورس دانشجویان جدیدالورود و انتقالی است. این موسسه را سال ۲۰۱۰ گروهی از دانشجویان دانشگاه نیویورک به راه انداختند. باور این گروه این بود که اکنون نوبت آنهاست که از آینده دانشگاهشان برای نسل‌های بعد پشتیبانی کنند. سال قبل این موسسه توانست ۸۰ بورسیه به ارزش میانگین ۲۰۰۰ دلار فراهم کند و به ۵۴درصد دانشجویان سال دوم کمک نماید. نکته جالب توجه در ۱۸۳۱ FUND این است که تمام این کمک‌های مالی از خود دانشجویان جذب می‌شود؛ در واقع دانشجویانی که علاقه‌مند به سرنوشت دانشگاه در آینده هستند، می‌توانند با شرکت در این برنامه و اعطای کمک‌های خود، دانشجویان مستعد و توانمند را حمایت کنند و در سرنوشت دانشگاه خود سهیم باشند. مقادیر این کمک‌ها دلخواه است اما در صورت تمایل، از ۱۸٫۳۱ دلار تا ۲۵۰ دلار را می‌توان انتخاب کرد. کمک‌ها مستقیما از طریق اداره کمک‌های مالی به دانشجویان متقاضی داده می‌شود.

در سال ۲۰۱۱ که اولین سال جذب کمک‌ها بود، ۲۷۵ دانشجو مشارکت کردند. این تعداد در سال بعد، دو برابر شد و ۵۵۰ دانشجو شرکت کردند. طی سه سال بعد، بیش از ۲۰ هزار دلار کمک نقدی شد. همچنین نیمی از دانشجویان ۲۰۱۷ دانشگاه بیش از ۴۵ هزار دلار کمک کردند.

دانشگاه نیویورک قدمتی ۱۸۷ ساله دارد. آلبرت گالاتین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در سال ۱۸۳۱ بود که قصد خود را مبنی بر ایجاد سیستمی آموزشی که همگان بتوانند از آن استفاده کنند اعلام کرد. تا آن زمان بیشتر دانشجویان آمریکایی تنها در آموزشگاه‌های ممتاز عضویت داشتند اما دانشگاه نیویورک بدون توجه به ملیت، نژاد و مذهب امکان تحصیل برای همه را فراهم کرد.

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.