یک پوشه پرکاربرد

برای برنامه‌نویسانی که به نوشتن نرم‌افزارهای کاربردی برای تلفن‌های همراه هوشمند مشغولند، همواره تعامل مستمر و موثر با کاربران و ارسال پوش نوتیفیکیشن و اعلان برای آنها از جمله دغدغه‌های مهم به‌شمار می‌رود. باتوجه به عدم در اختیار داشتن سرور و پیچیدگی‌های این کار معمولا برای برنامه‌نویسان به‌صرفه است که از کتابخانه‌های آماده موجود استفاده کنند و این کار را به شرکت‌هایی بسپارند که به‌طور تخصصی در این زمینه کار می‌کنند. پوشه از جمله شرکت‌های شریفی است که حوزه کاری خود را در زمینه ارسال پوش نوتیفیکیشن و ارتباط با کاربر تعریف کرده است.

چهار شریفی پوشه را در سال ۹۳ تأسیس کردند؛ دو نفر از آنها ورودی ۸۳ هوافضا بودند که در ارشد به سراغ MBA رفتند، یکی‌شان ورودی ۸۳ مکانیک بود که ارشدش را هم در همان مکانیک خواند و نفر چهارم ورودی ۸۹ کامپیوتر. در همان اوایل کار دو ورودی ۸۸ کامپیوتر هم به تیم اضافه شدند و در نهایت این شش نفر سهامداران اصلی شرکت را تشکیل دادند. پوشه برای برنامه‌نویسان، امکان تعامل با کاربر از طریق ارسال پوش نوتیفیکیشن و اعلان را در کنار آمارهایی از فعالیت کاربران فراهم می‌آورد. همچنین فیلترها و امکاناتی متناسب با کاربران ایرانی مثل تفکیک کاربران بر اساس استان و رعایت قواعد زبان فارسی و… را در نظر گرفته است. علاوه بر این اعلان‌ها بر اساس هوش مصنوعی و با توجه به علایق و ویژگی‌های زمانی و مکانی و سایر داده‌هایی که از کاربر در اختیار سرور است انجام می‌شود.

در حال حاضر ۲۷ نفر در پوشه فعال‌اند که تقریبا همه شریفی به‌شمار می‌روند و نیمی از آنها در حال حاضر مشغول تحصیل در دانشگاه هم هستند. با توجه به حجم زیاد داده‌ها، اعضای شرکت در دو تیم پوشه و داده تقسیم شده‌اند. درحال حاضر بچه‌های پوشه در خیابان قاسمی و در یک محیط کاری جذاب استقرار دارند. حدود ۷۸۰۰ اپلیکیشن برای تعامل با کاربران از پوشه استفاده کرده و نزدیک ۲۷ میلیون کاربر یکتای ایرانی، کاربر پوشه محسوب می‌شوند.

پوشه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود با همکاری گروه فرهنگی خیریه فردای سبز، استارتاپ برکت را نیز راه‌اندازی نموده است که در زمینه اشتغال‌زایی برای خانواده‌های محروم فعالیت می‌کند.

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.