میز نشریات ۸۰۳

  • شماره‌ بیست و ششم نشریه‌ عطش منسوب به جامعه اسلامی منتشر شد. در این شماره وجود تنها یک عکس و تنوع مطالب (شش عنوان) و نویسنده (۱۰ نویسنده) و متنی با دید متفاوت در مورد نیاز جوانان به ازدواج نظر خواننده را به خود جلب می‌کند. نکته قابل تامل تقسیم‌شدن صفحه‌ اول به نویسندگان عمرانی و صفحه‌ دوم به کامپیوتری‌هاست. جالب آنکه هیچ خانمی در ساختار این تشکل و حتی نشریه آنها نیست.
  • شماره‌ پنجاه و هشتم نشریه میدان انقلاب بسیج با صفحه‌آرایی شکیل و اختصاص تمامی مطالب جز یکی به موضوعاتی در باب انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب منتشر شد. نکته‌‌ چشمگیر نام بردن از افراد به‌عنوان مثال‌های نقض در متن‌ها و نبود عکس مریم میرزاخانی در میان عکس سایر بانوان نهضت انقلاب و وجود عکس‌های دیگری بود. نوشته‌ صفحه‌ آخر با عنوان روستا، فقر تجربه‌ای‌ خواندنی از سفر جهادی به روستای تل عارف بود که به خاطره‌ای عجیب از حضور یکی از مسئولان گره خورده بود.
  • شماره‌ شانزدهم نشریه داد با ایده‌ تخمین زمان مطالعه و ارائه‌ شاخص‌های مردم‌سالاری به همراه رفرنس منتشر شد. زمان پیش‌فرض مطالعه ۵۵ دقیقه بود اما مطالب به هم چسبیده و رعایت نکردن فاصله بین کلمات برای جا شدن همه مطالب طولانی، نفس خواننده را عملا می‌گرفت و دو روزی باید به خواندن اختصاص داده می‌شد. توصیف‌های ناامیدکننده از سال‌های جنگ تیر خلاص را به خواننده زد تا به‌طور کامل ناامید شود.
  • شماره چهل و یکم نشریه قانون، نشریه دانشجویان تحول‌خواه با تیتری آغشته به خون به میدان آمد. موضوع اصلی این شماره انقلاب و تحولاتش با دیدی کاملا سیاسی و جناحی بود. نام بردن تعداد زیادی از اشخاص و استفاده از کلمات دشوار(!) در این نشریه به چشم می‌خورد.
توسط زهرا طائفی

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.