مصائب ریاضی

دکتر عبادالله محمودیان، عضو هیأت ‌علمی دانشکده ریاضی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «نیازی به این همه فارغ‌التحصیل ریاضی نداریم، چراکه هم‌اکنون جامعه از فارغ‌التحصیلان ریاضی اشباع شده است».

بنده به‌عنوان یک دانشجوی غیر ریاضی احساس می‌کنم دکتر بقیه دانشگاه را در نظر نگرفته، جامعه نه‌تنها از فارغ التحصیلان ریاضی، بلکه از بقیه رشته‌ها نیز اشباع شده. کلا زندگی از همه‌چیز اشباع شده است. یادم می‌آید که موقع انتخاب رشته به ما می‌گفتند عمران که اشباع شده، نفت که به‌زودی تمام می‌شود، مکانیک که حقوق مناسبی ندارد، ریاضی هم که دکتر زیرآبش را زد. با این اوصاف فکر می‌کنم تنها جایی که اشباع نشده رشته کامپیوتر و روزنامه شریف است که هنوز برای دانشجوهای آینده جا دارند. البته جامعه برای آدم‌های خاص هیچ‌وقت اشباع نمی‌شود، سعی کنید همیشه خاص باشید.

دکتر بیژن ظهوری زنگنه، دیگر استاد دانشکده ریاضی نیز بیان کرده: «در دانشگاه صنعتی شریف، اغلب اوقات، استادان خوب و با تجربه دروس عمومی ریاضی را تدریس می‌کنند. اما در بسیاری دانشگاه‌های دیگر، الزاما چنین نیست.»

این سخن استاد مرا به یاد حرف‌های دولت در مورد تورم نقطه‌به‌نقطه انداخت که بعد از محاسبه‌های جذاب، مردم یک چیزی به دولت بدهکار می‌شوند.

توسط رضا علیپور

شاید بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.